10 червня 2016 року відбувся Міжвідомчий науково-практичний семінар за темою “Боротьба з організованою злочинністю: актуальні проблеми та шляхи вирішення в умовах реформування правоохоронних органів”. На семінарі обговорювалися найбільш актуальні проблемні питання протидії організованій злочинності в умовах реформування правоохоронних органів, а саме: організаційно-правові засади діяльності суб’єктів боротьби з організованою злочинністю; методологічні засади оцінки криміногенної ситуації в умовах реформування правоохоронних органів; зарубіжний досвід боротьби з організованою злочинністю; актуальні питання вдосконалення вітчизняного законодавства щодо кримінальної відповідальності учасників організованих злочинних формувань; сучасні тенденції проявів транснаціональної організованої злочинності: заходи протидії; державна безпекова політика: шляхи протидії організованій злочинності в сучасних вимірах.

Загальна кількість відвідувачів семінару склала 50 осіб, серед запрошених були присутні представники практичних підрозділів керівної ланки Національної поліції України, Генеральної прокуратури України, Національного антикорупційного бюро України, Служби безпеки України, Державної прикордонної служби України, суддя судової Палати у кримінальних справах Верховного суду України
Школяров В.Ф., представники секретаріатів комітетів Верховної Ради України, професорсько-викладацький склад та науковці Національної академії прокуратури України, Національної академії Служби безпеки України, Національної академії внутрішніх справ, Національного університету оборони України імені Івана Черняховського, Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого.
З вітальним словом до учасників семінару звернувся Гребенюк М. В. - Керівник Міжвідомчого науково-дослідного центру з проблем боротьби з організованою злочинністю при Раді національної безпеки і оборони України, кандидат юридичних наук, доцент. У виступі акцент було зроблено на тому, що в рамках комплексної взаємодії, МНДЦ плідно співпрацює із структурними підрозділами Національної поліції України, Генеральною прокуратурою України, Головним управлінням по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Служби безпеки України, Державною прикордонною службою України, надає методичну та консультативну допомогу суб’єктам боротьби з організованою злочинністю, підтримує зв’язки із Головним офісом Консультативної місії ЄС, яка надає сприяння державним органам у послідовному реформуванні сектору цивільної безпеки шляхом стратегічних консультацій і практичної підтримки згідно зі стандартами ЄС та міжнародними принципами. Увага присутніх була акцентована на тому, що важливим здобутком діяльності у першому півріччі 2016 року стала розробка та підготовка, в рамках професійного та компетентного підходу, фахівцями Центру методичних рекомендацій щодо оцінки стану транскордонної і транснаціональної організованої злочинності, її впливу на суспільно-політичні та соціально-економічні процеси в державі, критеріїв оцінки ефективності впливу підрозділів НП України на прояви організованої злочинності в умовах сучасної суспільно-політичної ситуації та чинного законодавства.
На вказаному заході від Апарату РНБО України були присутні та виступили із доповідями заступник керівника Служби з питань безпеки - керівник управління з питань державної безпеки кандидат юридичних наук, доцент Розвадовський Б.Л., керівник Служби з питань інформаційної безпеки - кандидат політичних наук Петров В.В.
Почесним гостем на заході був Голова Консультативної місії ЄС Кястутіс Ланчінскас, який особисто привітав учасників та організаторів семінару, виступив із промовою, у якій визначив перспективні шляхи удосконалення заходів у сфері реформування правоохоронних органів, з урахуванням здобутків та напрацювань в рамках позитивного досвіду ЄС у вказаному контексті.
Також у роботі науково-практичного семінару взяли участь представники громадськості, а саме: голова наглядової ради громадської організації “Всеукраїнський центр протидії корупції та сприяння правоохоронним органам “Антикорупційна ініціатива” Тройчук Р.Д., член наглядової ради зазначеної структури Попович Д.М, генеральний директор міжнародної юридичної компанії “KОDEX” Ковтуненко Є.І.

Виступи учасників, дискусійні обговорення проблемних питань відбувалися у творчій, дружній та конструктивній атмосфері. Визначення та поєднання проблем теоретичного змісту й практичного спрямування у сфері боротьби з організованою злочинністю дозволило сформулювати перелік питань, які потребують прискорення щодо їхнього врегулювання, як з позиції організаційного забезпечення, так і на законодавчому рівні.
За результатами проведення заходу з учасниками було погоджено проект рекомендацій та пропозицій міжвідомчого науково-практичного семінару “Боротьба з організованою злочинністю: актуальні проблеми та шляхи вирішення в умовах реформування правоохоронних органів”, з урахуванням висловлених під час обговорення позицій, думок та поглядів експертів й фахівців, сконцентрованих у фокусі боротьби з організованою злочинністю та проблемних питань, які існують у діяльності правоохоронних органів в умовах їхнього реформування. Можливо з упевненістю зазначити, що проведений семінар дозволив окреслити сферу проблемних питань в рамках структурного реформування правоохоронних органів з метою їхнього перспективного вирішення як з позиції наукового, методичного, так і практичного забезпечення.
Офіційний веб-сайт
© Міжвідомчий науково-дослідний центр з проблем боротьби з організованою злочинністю.
Усі права на матеріали, що розміщені на сайті охороняються відповідно до законодавства України.